Zmieleni – Dlatego, że Uwierzyli?

Zmieleni 1

Dlaczego w Polsce nie możemy wybierać posłów jak w Wielkiej Brytanii, gdzie z jednego okręgu wybiera się tylko jednego posła: tego, kto uzyskał najwięcej głosów poparcia?

Dlaczego w Polsce musimy głosować na listy partyjne, na ludzi, których znają tylko szefowie partii?

Dlaczego w Polsce obywatele są pozbawieni biernego prawa wyborczego, bo nie mogą sami kandydować?

Dlaczego w Wielkiej Brytanii nie ma żadnych Komitetów Wyborczych, kandydaci mogą zgłaszać się sami i nie ma potrzeby zbierania żadnych podpisów wyborczych?

Jednomandatowe Okręgi Wyborcze takie jak w Wielkiej Brytanii to najstarszy, najprostszy i sprawdzony w ponad dwustuletniej praktyce system wyborczy. Publiczne liczenie głosów i brak komisji wyborczych eliminuje możliwości do oszustw i „cudów nad urną”. Wybierani są ludzie znani wyborcom z dobrej strony. Są przed wyborcami odpowiedzialni, bo ci łatwo mogą ich odwołać. O tym kto zostanie posłem decydują obywatele a nie wodzowie partii!

Taki system wyborczy prowadzi do powstania silnego rządu, mającego autentyczne poparcie obywateli. Wyborcy kontrolują rząd, a rząd musi prowadzić politykę, która odpowiada ich oczekiwaniom.

Jednomandatowe Okręgi Wyborcze to silne państwo, wewnętrznie i zewnętrze.  Ordynacja proporcjonalna to państwo słabe, które nie potrafi wywiązać się ze swoich obowiązków, ani na wewnątrz, ani na zewnątrz. To wieczne podziały, skandale i kłótnie.

Poczytaj całość na: www.zmieleni.pl i wspieraj zmiany.

Jednomandatowe 1

Link do filmu o tym jak POtraktowano NASZE prawo głosu w postaci listy do 4xTak:

http://www.youtube.com/watch?v=4DLYDrf28g8&feature=plcp

Kodeks karny Rozdział XXXV.

Przestępstwa przeciwko mieniu

Art. 287. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub wyrządzenia innej osobie szkody, bez upoważnienia, wpływa na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie danych informatycznych lub zmienia, usuwa albo wprowadza nowy zapis danych informatycznych,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Kodeks wykroczeń.

Niszczenie mienia (art. 124 k.w.). Odpowiedzialność zachodzi w stosunku do osoby, która umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku mienie społeczne lub cudze mienie.

Kradzież rzeczy niemajątkowej (art. 126 k.w.). Kodeks wykroczeń przewiduje odrębny typ wykroczenia kradzieży, przywłaszczenia lub umyślnego zniszczenia, jeżeli przedmiotem czynu jest rzecz o wartości niematerialnej. Takie jak listy referendalne.

Czy Nasze mienie niemajątkowe w postaci list referendalnych nie jest czasami NASZYM Mieniem Społecznym?

Podobnie niech zmielą Narodowe akty Ustaw, Prawa, Akta IPN, Archiwa etc.

Browse

Kalendarz

październik 2021
P W Ś C P S N
« marzec    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kategorie

Linki