Brak Reakcji Dyplomatów

Hańbiąca wycieczka do Treblinki.

Redakcje magazynu ‚NIGDY WIĘCEJ’ oraz brytyjskiego miesięcznika antyfaszystowskiego ‚Searchlight’ wydały wspólne oświadczenie protestujące przeciwko planowanej na przyszły tydzień wizycie negującego Holokaust Brytyjczyka Davida Irvinga w miejscach pamięci na terenie Polski.

Irving w otoczeniu swoich zwolenników zamierza odwiedzić m. in. obóz koncentracyjny w Treblince, obszar Getta Warszawskiego i kwaterę Hitlera w Kętrzynie. Zamierza tam przewodzić zorganizowanej przez siebie grupie tych, którzy zapłacili za udział w firmowanej przez niego wycieczce. Brytyjczyk znany jest z zaprzeczania zbrodniom hitlerowskim, a także manifestowania niechęci do Żydów i Polaków.

‚Jego grupa będzie składała się głównie z osobników negujących Holokaust i neonazistów z Wielkiej Brytanii, innych krajów Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych, będzie propagował swoje antysemickie poglądy’ – ostrzegają autorzy protestu. – ‚Kiedy Irving przyjechał do Austrii w 2006 roku, został aresztowany i skazany na karę więzienia za negowanie Holokaustu. Wiele innych krajów w ogóle nie wpuściło go na swoje terytorium’.

– ‚Apelujemy do władz polskich i brytyjskich o stanowczą reakcję i niedopuszczenie do tej hańbiącej wizyty obrażającej pamięć ofiar wojny i Zagłady. Do wszystkich ludzi dobrej woli apelujemy o przyłączenie się do naszego protestu’ – powiedział Marcin Kornak, redaktor naczelny magazynu ‚NIGDY WIĘCEJ’ i jego Prezes.

Stowarzyszenie ‚NIGDY WIĘCEJ’ jest istniejącą od 1996 roku niezależną organizacją, która wydaje jedyny w kraju magazyn antyfaszystowski ‚NIGDY WIĘCEJ’. W ubiegłym roku Stowarzyszenie powołało do życia Centrum Monitorowania Rasizmu w Europie Wschodniej.

Miesięcznik ‚Searchlight’ ukazuje się od 1975 roku. Jest specjalistycznym źródłem informacji o skrajnej prawicy i grupach neofaszystowskich w Europie i na świecie. Od 1994 roku wschodnioeuropejskim korespondentem ‚Searchlight’ jest dr Rafał Pankowski ze Stowarzyszenia ‚NIGDY WIĘCEJ’. Obie te organizacje wchodzą w skład sieci Antifanet – Antifascist Network for Research and Education, której współtwórcą był słynny szwedzki pisarz i dziennikarz Stieg Larsson, wieloletni współpracownik obu magazynów.
Więcej informacji:
www.nigdywiecej.org
www.searchlightmagazine.com

GazetaBezprawna podziela pogląd zawarty w proteście -jednakże patrząc innymi oczami, trzeba stwierdzić, iż jesteśmy krajem wolnym. Może do nas swobodnie przyjeżdżać w ramach Unii każdy o różnych poglądach, który wcześniej nie złamał prawa w Polsce. Jeżeli naruszy zasady prawa obowiązujące u nas, winien zostać osądzony wg stosownych przepisów. Wniosek o pociągnięcie powinno złożyć Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” – jeżeli stwierdzi w czasie obecności Brytyjczyka Davida Irvinga takie fakty. Ponieważ dysponuje dowodami jest to sprawa oczywista.

Może być i tak, że Brytyjczyk David Irving wraz ze swoimi „turystami” po objechaniu wskazanych miejsc holokaustu – nauczy się jednego. Jak to było naprawdę. Stosowne władze winny pokazać mu jak „pachnie” i jak wyglądał prawdziwy historyczny los ludzi holokaustu. Można „zrobić” mu reality i go na tydzień zamknąć w komorze śmierci o suchym prowiancie? Dać mu do powąchania spalone części ludzkiego losu – nawet poważnie upokorzyć. Zadbajcie o to w Stowarzyszeniu aby takich poglądów – szczególnie za granicą – Nigdy Więcej nie było. Może to go nauczy inaczej rozumieć los każdego. Może zapytać go o fakty – których nie zna lub nie rozumie. Edukacja na świecie nadal nie jest taka sama jak w naszej rzeczywistości. Jesteśmy bardziej blisko problemu holokaustu, a mało porusza nas wiedza o byłym apartheidzie w RPA. Każdy wie, TO CO CHCE a nie TO CO MUSI. Trzeba to zmieniać. Szczególnie u Brytyjczyka Davida Irvinga.

Browse

Kalendarz

październik 2021
P W Ś C P S N
« marzec    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kategorie

Linki