Dziki Kraj – Przestępczy Kraj

Ile racji jest w określeniu „Dziki Kraj”.

Wszyscy słyszeliśmy o pewnym panu, który określił działania organizacyjne w Polsce dwoma słowami.

„Dziki Kraj”.

Czy nie ma w tych słowach wiele prawdy. Postaramy przybliżyć ją na podstawie obserwacji i naszych spostrzeżeń.

1. Czy nie zostałeś okradziony w tym kraju z doczesnego i materialnego dorobku życia?

Przykładem niech będą złodzieje samochodów, torebek i innych własności.

Czy policja odzyskuje je i oddaje właścicielom w skali co najmniej „powyżej oczekiwań”.

Otóż NIE i to jest dowód na – „dziki kraj”.

Po 10 latach od kradzieży nam auta dostawczego – do dzisiaj policja, nic nie zrobiła aby wrócił do właściciela – stwierdza pokrzywdzony.

A czy dostał Pan odszkodowanie od złodziei ?  Zgłosiłem takie rozwiązanie na sprawie w której już ich osądzono. Sędzia stwierdził, iż mam sobie założyć sprawę cywilną o odszkodowanie. Należałoby wówczas zapłać spore pieniądze za sprawę – których zostałem pozbawiony przez ową kradzież. Moim zdaniem jest to „Dziki Kraj” w którym już złapani złodzieje będą za nasze pieniądze chodzili do 130 spraw cywilnych – ponieważ tyle wówczas ukradli aut.

Sędzia zatem będzie miał robotę na kilka lat.

2. Czy został wypisany Ci mandat za naruszenie mało poważnego przepisu drogowego, sanitarnego, etc. – zamiast pouczenia i naprawy błędu.

Przecież Policja, San-Epid, i inni Kontrolerzy znają się tylko na karaniu a nie podpowiadaniu o możliwych błędach i pouczaniu.

Przypomina to nam sytuację w której „Matka” idąca ulicą udziela lekcji małemu dziecku, które upadło na chodnik w wyniku potknięcia się o dziurę sporego lania. Za co przecież dziecko jeszcze nie do końca nauczyło się chodzić a już jest karane przez „matkę”. Widzieliśmy takie obrazki wielokrotnie.

Czy to nie jest „dziki kraj” – który nie wychował matki odpowiednio wcześnie oraz nie naprawił przeszkody w postaci dziur, nie tylko na chodniku.

3. Czy nie zostałeś pozbawiony czci i dobytku poprzez sprzedaż Twojej kamienicy – którą „zakupił” w imieniu prawa chochsztapler z nadania lub układów.

Dlaczego TO PAŃSTWO nie sprzedało TOBIE tegoż „majątku”. Przecież o TO walczyli wszyscy, nie wspominając o pracy za „psi” grosz w okresie budowy dobrobytu komuny.

Czy to nie jest „Dziki Kraj”.

4.  Czy to nie jest „Dziki Kraj” – który pozwolił na wyjazd mądrych i młodych ludzi za granicę – ponieważ Kraj i jego władza doprowadziła do likwidacji miejsc pracy dla młodych. Dokonano tego za pośrednictwem beznadziejnych przepisów prawa – krytykowanych do dnia dzisiejszego.

5. Co to za Kraj – który wydaje pieniądze na „gadanie o wzroście gospodarczym”. Na szkolenia w hotelach zagranicznych. Wyjazdach na targowiska próżności.  Jeżeli bylibyśmy wiarygodnymi gospodarczo – nasi partnerzy powinni przyjeżdżać  na rozmowy do nas i tu zostawiać swoją gotówkę.

W „Dzikim Kraju” niszczy się własne grupy społeczne – czego przykładami są wieloletnie reportaże np. Pani red. Jaworowicz z TVP 1. Co z tego wynika – nadal jest źle i postępu organizacyjnego nie widać.

To jest „Dziki Kraj”.

Jak walczyć z taką rzeczywistością niech świadczą kolejne artykuły napisane przez życie.

Poniżej podajemy linki i po przeczytaniu zastanów się, czy w tym „dzikim kraju” dobrze jest prowadzić uczciwie firmę.

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,7632545,Proces_o_12_mln_zl__Pierwsze_starcie_ze_Skarbem_Panstwa.html

http://wyborcza.pl/1,75248,8069061,Tak_skarbowka_wykonczyla_milionera__Bedzie_proces.html

Czy też „Wymiar Sprawiedliwości”  zasądzi ci rekompensatę na kromkę chleba – tak jak zrobiono to Romanowi Klusce.

Przeczytaj wywiad z nim tutaj;

http://www.bankier.pl/firma/article.html?article_id=1158123

Browse

Kalendarz

październik 2021
P W Ś C P S N
« marzec    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kategorie

Linki