System Solarny pełny „WATT”

Firma WATT Spółka z. o.o. Piekary Śląskie sprzedająca systemy solarne.

W dniu 29 sierpnia 2008 roku klient zakupił u pośrednika handlowego ( teoretyczny dealer) zestaw solarny Watt CPC DUO ze zbiornikiem ciepłej wody użytkowej SISS 100 + podgrzewanie c.o. w zbiorniku 350-litrowym. Jest to zbiornik mniejszy w zbiorniku większym.

W okresie gwarancyjnym zbiornik mniejszy naszego klienta uległ uszkodzeniu w ten sposób, iż nastąpił wewnętrzny wybuch spowodowany zwiększonym ciśnieniem w zbiorniku większym. Zbiornik z dwu funkcji „przestawił” się na jedną zwiększając ciśnienie w instalacji wspomagającej ogrzewania podłogowe. Nastąpiło więc zareklamowanie gwarancyjne zbiornika u „producenta” – który przyjął reklamację i wykonał fachowe dla siebie zdjęcia – znając problem wybuchu „od podszewki”. Oznacza to, iż Firma TA wiedząc o takich „wybrykach” instalacyjnego systemu solarnego nie informuje w sposób szczególny klientów, o tym jak zakupiony zbiornik należy zabezpieczyć przed awarią. W dostarczanej instrukcji w języku niemieckim stosowne informacje w szczątkowej formie są przedstawione – jednakże dla innego systemu solarnego.

O zabezpieczeniu zbiornika w sposób szczególny nawet serwis nie jest informowany.

Firma TA nie uznając reklamacji naraża użytkowników na kłopoty finansowe rzędu 5000 – 7000 zł. polegających na zakupie i wymianie nowego zbiornika oraz zmienianiu instalacji i zabezpieczeń.

Sposób traktowania klientów i reklamacji przez PARTACZA businessowego jest karygodny.

O zagrożeniu wewnętrznym wybuchem zbiornika użytkownik informowany zostaje w chwili składania reklamacji oraz przyjazdu serwisantów. Dla podparcia swoich argumentów posługują się zdjęciami wykonanymi przez Austriaków, którzy są producentem rzeczonego zbiornika. Austriacy napisali na końcu badań cyt. „Proszę o zapoznanie się z powyższym sprawozdaniem – Gruber Werner – Kierownik Działu Jakości ” dodamy kierownik Austriackiego producenta zbiornika.

Co z tego jeżeli nasz handlarz nie wykonał zobowiązania czyli zapoznania odbiorców i serwisantów w swojej skromnej Instrukcji. Lepiej sprzedać kolejny zbiornik niż go naprawić. Pikanterii dodaje fakt, iż gwarancja zbiornika jest uznawana tylko w Austrii. Można to poczytać na stronie 10 Instrukcji obsługi i montażu dla zbiornika typu SISS-350 w punkcie 11 Gwarancja.

Wystarczyłoby w instrukcji instalacji wskazać ze szczególnym podkreśleniem na fakt założenia czujnika ciśnienia w miejscu, które aktualnie jest puste i nazwane „odpowietrzenie”.

„Odpowietrzamy” zatem taką firmę i Nie Polecamy.

Dowody w Redakcji.

Browse

Kalendarz

Maj 2021
P W Ś C P S N
« Mar    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kategorie

Linki