Elektryczny Nieobrotowy Bubel

Producent Silników Elektrycznych TAMEL S. A z Tarnowa.

W swoich reklamach przedstawia się jako solidny i rzetelny partner w produkcji silników elektrycznych. Przykładem jest znak gwarancji na 3 lata umieszczony na korpusie silnika w chwili zakupu. Na przykładzie naszego klienta podamy sposób postępowania w załatwianiu partactwa technicznego w postaci ich silnika.

Nasz klient zakupił silnik o mocy 2,2 kW w jednym z punktów dystrybucyjnych tegoż producenta.

Na obudowie widać ładny kolor i napis zachęcający do zakupów. 3 lata Gwarancji. Czy aby na pewno masz taką gwarancję?

Po okresie pracy 1 miesiąca silnik uległ uszkodzeniu w postaci spalenia zwojów co było czuć na zewnątrz. Silnik był zamontowany w kompresorze w którym pierwszy nowy silnik o tej samej mocy wytrzymał aż 7 lat.

Wobec spalenia zwojów została zgłoszona naprawa gwarancyjna u sprzedawcy i po czasie 5 dni klient nasz otrzymał odpowiedź, odmawiającą uznania reklamacji. Zgroza w traktowaniu klienta oraz przedstawionego uzasadnienia. Cytujemy; ” W obecnym stanie silnika nie stwierdzono żadnych wad wykonawczych” – koniec cytatu. Oznacza to, iż fabryka nie wykonała niczego w celu stwierdzenia wady. Np zwarcia wewnętrznego lub mniejszego przekroju drutu, nie wyłączając innych wad wykonawczych. Na spalonych uzwojeniach wcale nie jest to trudne. Wystarczyłoby silnik rozebrać na czynniki pierwsze. Tego nie wykonano. Odpowiedź, że w obecnym stanie (czyli – silnik spalony) – nie stwierdzono żadnych wad wykonawczych jest kpiną z klienta.
Takie stwierdzenie oznacza, że w przypadku gdy dom się spali (np. w wyniku złej instalacji) w pozostającym popiele – nie można stwierdzić żadnych wad wykonawczych.

Otóż można Panowie z TAMELA – trzeba tylko trochę dobrej woli i technicznych umiejętności.

Również w badaniach pod pełnym obciążeniem silnika – gdy jest jeszcze u Was nowy na taśmie.

Co z 3 letnią gwarancją skoro partactwem okazał się Wasz wyrób. Dlaczego? Nie nam oceniać. Wystarczy tylko drobna oszczędność na grubości drutu aby silnik nie wytrzymał obciążenia. Na tabliczce znamionowej czytamy też, że jest dobry dla napięcia 230 V. Obecnie w sieci jest napięcie nawet wyższe i może osiągać 242 Volty.

Silnik więc „się spalił” ze wstydu przez brakoróbstwo.

Browse

Kalendarz

październik 2021
P W Ś C P S N
« marzec    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kategorie

Linki