Partacze na Stanowiskach

Ministerialni Partacze od pomocy i prawa.

Nasz czytelnik przedstawił pismo jakie otrzymał z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Szersze szczegóły ujawnimy w innym artykule.

Tutaj skupimy się na odpowiedzi – która winna brzmieć tak.

Mimo znajomości w Ministerstwie prawa – MNIE ( Dyrektorowi Departamentu – w podpisie na dole ) nie chce się wnosić Rewizji cyt.” z uwagi na ogromną ilość składanych w Ministerstwie Sprawiedliwości podań o wniesienie rewizji nadzwyczajnych od orzeczeń tego Sądu„.

„Tego Sądu” – czyli jak bardzo „partacki” jest ten Sąd skoro jest ogromna ilość składanych w Ministerstwie Sprawiedliwości podań o wniesienie rewizji nadzwyczajnych od orzeczeń „tego Sądu”.

Należałoby może wykonać kontrolę w Tym Sądzie – a nie „odwalać” prawnej możliwości do obrony.

Inaczej sprawa trafi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka za naruszenie Prawa przez Państwo Polskie.

Kto zawinił? – Podpisał się sam.

Cytujemy treść odpowiedzi.

Warszawa dnia 18 lutego 1997 roku

W związku z podaniem o wniesienie rewizji nadzwyczajnej od orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego – Ośrodek Zamiejscowy” we Wrocławiu z dnia …….sygn akt. ….. zawiadamiam, że nie może być ono uwzględnione z uwagi na niedopuszczalność tego środka.

Zgodnie bowiem z art. 10 ustawy z dnia 1 marca 1996 r. o zmianie Kodeksu postępowania cywilnego, rozporządzeń Prezydenta Rzeczypospolitej – Prawo upadłościowe i Prawo o postępowaniu układowym, Kodeksu postępowania administracyjnego, ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U). Nr 43, poz.189) obowiązujący od dnia. 1 lipca 1996 r, termin do wniesienia rewizji nadzwyczajnej wynosi sześć miesięcy od dnia wydania prawomocnego orzeczenia.

W uchwale z dnia 21 listopada 1990. r. sygn. akt III ZP 2/96 Sąd Najwyższy stwierdził, że od dnia 1 lipca 1996 r, niedopuszczalne jest wniesienie rewizji nadzwyczajnej od prawomocnego orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego po upływie sześciu miesięcy od jego wydania.

Wprawdzie podanie wpłynęło do Ministerstwa Sprawiedliwości przed upływem sześciu miesięcy od wydania orzeczenia, jednakże z uwagi na ogromną ilość składanych w Ministerstwie Sprawiedliwości podań o wniesienie rewizji nadzwyczajnych od orzeczeń tego Sądu – rozpatrzenie podania przed dniem 1 lipca 1996 r. nie było możliwe.

Równocześnie informuję, że wobec powołanych unormowań ewentualna dalsza korespondencja w tej sprawie nie będzie mogła spowodować zmiany stanowiska i wniesienia rewizji nadzwyczajnej.

W podpisie:

Dyrektor Departamentu

Sądów i Notariatu

KRYSTYNA BILEWICZ

Browse

Kalendarz

styczeń 2022
P W Ś C P S N
« mar    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kategorie

Linki