„Swoboda” Działalności Gospodarczej

czyli PO-Wiejska Rzeczywistość.

Wiele lat temu za czasów KC ( Krzyżowców Czerwonych) tudzież Inwigilatorów Prywatnych Firm obowiązywała rejestracja i klasyfikacja rzemiosł.

Aby zarejestrować sobie ówczesną działalność gospodarczą, należało wybrać wg zapisów ówczesnego prawa jakąś symbolikę przyszłej działalności.

Przykłady:

1. symbol 113-2 oznaczał – Wytwarzanie przewodów, części zamiennych oraz elementów elektronicznych i

elektrotechnicznych,

2. symbol 115-3 oznaczał – Wyrób i Naprawa Urządzeń elektronicznych,

3. symbol 281-6 oznaczał – Wytwarzanie Instrumentów Muzycznych,

4. symbol 288-1 oznaczał – Wytwarzanie Pomocy Dydaktycznych, etc.

Słowo PRODUKCJA, KOOPERACJA, USŁUGI, HANDEL, IMPORT lub EKSPORT nie istniały.

Celem takich zapisów była prawna możliwość inwigilacji w celu sprawdzania (oręż do pomawiania) przez ówczesnych Inwigilatorów Kontroli Skarbowej i Urzędów, faktu poprawnej (Ich Zdaniem) realizacji, zgłoszonej w zapisie działalności.

Znany jest nam przykład opisywany w ówczesnych partyjnych gazetach, który skrótowo opiszemy poniżej.

Kombinatorzy wg partyjnego nazewnictwa

Rzemieślnik produkował kable połączeniowe. Takie co mają kawałek przewodu i dwie różne wtyczki na końcach. Inwigilatorzy UKS po wydaniu i niesprawdzeniu wiadomości „CO TO JEST” oskarżyli rzemieślnika o łamanie prawa w ten sposób, że naliczyli mu wyższy podatek obrotowy. Dotychczasowy i nie kwestionowany wg prawa wynosił wówczas 10% dla tzw. przedłużaczy i sznurów przyłączeniowych ( symbol 1131-97).

Ale Urzędasy naliczyli 20% ponieważ zinterpretowali że Sznur przyłączeniowy a Kabel połączeniowy – to nie to samo.

W ten prosty sposób mogli poprzez własną interpretację „szukać dziury w całym”. I pomawiać aż do znanego skutku.

Efekt był taki, iż partyjne gazety pisały ekshibicjonistycznie i satysfakcją:

Prosimy zwrócić uwagę na początek drugiego zdania cyt.”UDOWODNIONO, że” – co dziennikarz partyjny zawyrokował – mimo, iż był to początek procedury. Oznacza to, że pracownicy Urzędu Skarbowego byli współpracownikami dla ówczesnej Milicji Obywatelskiej i przekazywali akta na poziomie wstępnych „pomówień”.

Wówczas rozpoczęła się walka o Dobre Imię Zakładu naszego czytelnika oraz Dobrego Imienia i Nazwiska.

Takie były metody Tego Aparatu. Czy się zmieniły na dobre? Dzisiaj znamy podobną sprawę szanownego Pana Kluski i Innych straconych na szafocie pomówień, inwigilacji i oskarżeń.

Co zatem z naszym ówczesnym naginaniem prawa i jego interpretacją w celu „pociągania do odpowiedzialności za wszelką cenę – byle zdobyć (okraść) podatnika?

Interpretację Prawa dała (o dziwo) mądra i prawdziwa jak na owe czasy informacja którą przedstawiamy w tym dokumencie:

Kable połączeniowe

Na dole jest napisane cyt.” brak jest pojęcia kable połączeniowe”. Czyli podatnik wpadł w tzw ” dziurę nazewniczą” ustanowioną przez DYLETANTÓW tamtej epoki. Elektronika rozwijała się szybciej niż ICH „debilne” umysły.

I zamiast go przeprosić, umorzyć sprawę z braku JEGO winy – Nic takiego nie nastąpiło. Natomiast bezmózgowi agenci działali nadal i wydawali kolejne Decyzje aby „całkowicie „Udupić” podatnika i wykasować go z obiegu produkcyjnego – likwidując mu konto bankowe ze stanu posiadania.

Dopiero dzisiaj grzebiąc w różnych aktach i gazetach natrafiliśmy na takie oto wyjaśnienie samego Ministerstwa Finansów, które obroniłoby podatnika gdyby On, Urzędnik pomawiający, Izba Rzemieślnicza w owym czasie o tym piśmie wiedziały.

Może i wiedziały. Tylko ze stosowaniem prawa – w szczególności przez Aparat Państwa Polskiego – było i jest nadal źle, a nawet tragicznie.

W piśmie do Urzędów napisano jak widać cyt.” NIE NALICZAĆ WSTECZ RÓŻNICY…” Minister sobie , prawo sobie, a Urzędnik sobie.

SKANDAL – który trwa nadal.

Min Fin

Po wielu „pierepałkach” i walki o byt podatnik stracił znaczną część zagarniętych przez Urzędasów pieniędzy, ale otrzymał LAURKĘ.

Jest nią dokument na wagę wpisu do księgi historii upadłej Komuny. Urząd Skarbowy przeprasza podatnika.

Cytujemy zatem szczegóły. „Wszczęcie postępowania egzekucyjnego, które miało miejsce w 1987-08-26 było niesłuszne, za co Obywatela przepraszamy.” koniec cytatu.

Przeprosiny

Po przeproszeniu okazało się, iż urzędnicy nie umiejący wybrnąć z tej niekorzystnej dla siebie sytuacji postanowili po raz kolejny NARUSZYĆ PRAWO. Dzisiaj byłoby to przedmiotem odszkodowania.

Postanowili sprawę przekierować do innego Urzędu w tym samym mieście – mimo, iż w sprawach formalnych danego podatnika „nic nie nastąpiło”. Nie zmienił się adres, siedziba Firmy – czy cokolwiek innego.

Pełny SKANDAL i DNO wiarygodności. Ci ludzie nadal pracują w tych samych Urzędach, jako wierni „skarbówce”. Co z prawem i jego naruszaniem – bez konsekwencji – było minęło.

Podatnik tylko został pogrzebany w rozwoju, nadziei na lepszą prawną przyszłość i rozwój produkcji z której są podatki na tak aroganckie posady urzędasów.

Pomimo, że tzw. zmiany następują mamy kolejny przejaw prawnego powrotu do stanu z tamtych lat.

Napiszemy więcej o tym zjawisku i poczynaniach „gorliwych” urzędników w innym artykule.

Ponownie wróciły zapisy o numeracji i inwigilacji działalności gospodarczej – dawniej zwaną rzemieślniczą.

Od dnia 1 lipca 2011 roku powstaje Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej CEIDG wg tzw. Ustawy o Działalności Gospodarczej.

Należy zauważyć, że w tej nowej ustawie nie występują takie pojęcia jak Produkcja, Usługi, Kooperacja, Handel czy Import i Eksport w czystej formie.

Można zapytać Ustawodawcy z PO-Wiejskej Rzeczywistości.

W jakim celu skopiowano dawne SWW i po nowemu nazwano to CEIDG.

Jeżeli statystycznym nie powinna Ustawa być wykonywana przez Wydziały Spraw Obywatelskich, które są organem MSW. Powinna być wyłączona ze stosowania przez Ministra Finansów jako już byłe narzędzie do pomawiania (za słowa użyte w ustawie) a odbiegające od rzeczywistości.

Podajemy następne i współczesne przykłady do pomówień i oskarżeń. Do podobnego z przeszłości sterowania podatnikami.

Podatnik ma działalność np. o symbolu PKD 5147Z ( nowsze EKD 5147) – Sprzedaż Hurtowa Pozostałych Artykułów Gospodarstwa Domowego.

Czy jak będzie PRODUKOWAŁ AGD – narusza prawo jak z epoki poprzednich przykładów?

Co oznaczają „Pozostałe Artykuły”. Jest to bardzo wielkie nazewnicze pole do pomówień – które już było.

Czy kooperacja w tym temacie – też będzie naruszeniem zapisów działalności.

Tym sposobem przepisy KOMUNY WRÓCIŁY za sprawą PO-Wiejskej Rzeczywistości.

A miało być INACZEJ. Czy może być inaczej skoro „dawny aparat” nadal pracuje w agendach rządowych i prawotwórczych po dzisiaj.

Browse

Kalendarz

Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Kategorie

Linki