Ekonomia Cudów

Mnożenie długów przyszłym pokoleniom.

Zadaniem dzisiejszego myślenia powinno być wyciąganie typowych wniosków z teraźniejszości – w odniesieniu do problemów przyszłych pokoleń czyli – naszych wnuczków, prawnuczków, itd. Czy jest to problem przyszłych pokoleń i w czym dzisiaj się objawia? Ano w tym, że okradamy ICH z wielu przywilejów przyszłości, aby zaspokoić próżność i egoizm teraźniejszości. Ponawiamy ponownie pytanie,- w czym zatem problem? i o co chodzi?

Wiele lat temu „wymyślono” Przecudowną Ekonomię Długów, którą nazwano „Papierami Wartościowymi”.

Obraca nimi Giełda. Czyli chwilowo „zarabia” lub bezpowrotnie traci.

Oficjalnie zwie się ten organ instytucją publiczną mająca na celu zapewnienie możliwości obrotu papierami wartościowymi, którymi są akcje, obligacje, konosament, itp.

O szczegółach GPW można przeczytać na:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gie%C5%82da_Papier%C3%B3w_Warto%C5%9Bciowych_w_Warszawie

Polega to na tym, iż wycofywane z legalnego obrotu są pieniądze – jako Papier Najbardziej Wartościowy, by w zamian obracać innym „Papierem”. Nazwano też taki „papier” Bonem za znanych czasów Ekonomi Politycznej Socjalizmu.

Wypuszczony „Papier”  zastawiano za kredyty, pożyczki i inne zadłużenia tworząc w zamian ekwiwalent papierowy  jako zamiennik. Wymyślono oto również obligacje Skarbu Państwa.

Czyli Państwo Urzędasy w Państwie również Polskim zadłużało przyszłe pokolenia, by mieć dzisiaj pieniądze na rozwój urzędów, posady, papierowych rewolucjonistów od tworzenia bzdetów, itd.

Tak rozdmuchano wszystkie kraje „Papierów Wartościowych” , a gdy brakowało gotówki na kolejną „wojnę” z dowolnym wrogiem ( również wrogiem inwestycyjnym) – wypuszczano kolejne obligacje – zadłużając następne przyszłe pokolenia.

Zapomniano, że TE Nowe Pokolenia rosną i widzą, iż perspektywa ICH rozwoju jest marna – ponieważ „dziadkowie”

od Ekonomii Cudów z trudem spłacają zobowiązania zaciągnięte w „Papierach” Mniej Wartościowych niż gotówka.

Wielu ekonomistów powiada, że świat ma w obrocie coraz mniej gotówki, ponieważ drukuje coraz więcej „Papierów Mniej Wartościowych”.

W końcu było to do przewidzenia wiele lat wcześniej, iż wnukowie nie będą spłacać długów wymyślonych i zaciągniętych przez ekonomistów od Ekonomii Cudów.

Życie w fałszywej ekonomi dowodzi na przykładzie nie tylko Grecji, iż „ustawianie matematyki na pokaz” ma krótkie działanie. U nas nie jest lepiej. W szkole 2 razy 2 jest 4. W polityce 2 raz i 2 jest pięć ( czytaj: dwa, raz, dwa to pięć).

W latach 8o-tych Polskie społeczeństwo miało długu publicznego około 50 miliardów złotych.

Połowę nam umorzono „w nagrodę” za „rewolucję polityczną”. co można poczytać na :

http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=5&dzial=207&id=168866&typ=news

Ile mamy po ewolucji można wyczytać na;

http://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%82ug_publiczny

Cytat ” Według Janusza Jabłonowskiego (NBP) realne zadłużenie obejmuje takie składniki jak zaległe płatności w systemie ochrony zdrowia czy ubezpieczeń społecznych i w 2010 roku wynosi 220% PKB czyli ok. 3 biliony zł[8]”. koniec cytatu.

Od 1981 roku dług stale rośnie.

Dzisiaj mamy go na poziomie „Nieznanej Prawdy”. Czy PRAWDY na liczbach się kiedyś dowiemy.

Chyba nigdy – bo jest to Ekonomia Cudów lub dokładniej Polityczna Ekonomia Cudów.

Kto będzie spłacał ogromne długi. Oczywiście przyszłe pokolenia. Cieszmy się i bawmy. Po nas choćby i finansowy potop.

Czy tak ma być. Czy będzie inaczej.

Po rewolucji politycznej w której mamy samych rządzicieli, może nastanie czas ludzi od dobrego ZARZĄDZANIA.

Jeżeli się to nie zmieni – nadejdzie czas na rewolucję gospodarczą. Przyspieszy ONA i obnaży rządzicieli od fałszywej Politycznej Ekonomii Cudów wymyślonej z politycznych złudów. Dla dzisiejszej politycznej zabawy nadchodzi wielki smutek przyszłych pokoleń. Dzisiejsze pokolenie okradzione zostało również siłami poprzednich Finansistów Rzeczpospolitej. Mamy tu na myśli przedwojenne obligacje Skarbu Państwa, których skarb państwa do dnia dzisiejszego nie wykupił i nie ma ochoty TO zrobić. Wyciągnij czytelniku wniosek taki, iż historia lubi się powtarzać.

Uzasadnieniem są inne artykuły rozszerzające Politykę Ekonomii Cudów.

http://lex.pl/?cmd=artykul,10187

http://fortunalex.bblog.pl/wpis,przedwojenne;obligacje;-;wyrok;t;k;tylko;iluzja,51596.html

http://www.podatki.biz/artykuly/24_5396.htm

Jak dzisiejsza „władza” traktuje ziomka można przeczytać u źródeł pismaków z Ministerstwa Finansów

cytat” Ministerstwo Finansów nie prowadzi rejestru posiadaczy przedwojennych obligacji skarbowych. Tym samym nie posiadamy danych o liczbie ani wartości obligacji pozostających obecnie w posiadaniu obywateli.” koniec cytatu ze źródła jak wyżej.

Skoro „mamy Was gdzieś” ze starymi obligacjami – można wysnuć wniosek z przyszłości.

Masz „obligacje dzisiejsze” to np. prawnuczek pracujący w „Ministerstwie Przyszłych Finansów” może wydać delegację do wykupu w sposób następujący „odkupimy dziadku Twoje Obligacje lub Papiery Wartościowe” ale ponieważ masz wiek po-emerytalny musisz zgodzić się na „eutanazję ekonomiczną”. Czy już się zaczęła?

Opublikujemy inne punkty widzenia – czekamy i zapraszamy.

Browse

Kalendarz

październik 2021
P W Ś C P S N
« marzec    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kategorie

Linki