Absurdy Drogowe

Wskazywanie absurdów będzie naszym wkładem w poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Wybraliśmy pierwszy, w którym można się dowiedzieć, że jezdnia dla samochodów jest Drogą do szkoły.

Ponadto na fotografiach wskazywać będziemy pułapki mandatowe. Ponieważ jest ich dużo, nasze dziennikarskie życie będzie wieczne.

Czy zatem tak być musi. Czy tylko w kapuście można spotkać przysłowiowego głąba.

Dzisiaj – głąb drogowy.

Czy widać w poboczu znak drogowy? Absurd 1.

Jest to fragment drogi przy której ustawiono trzy znaki drogowe na jednym słupie. Jak widać, z bliska zestaw znaków jest całkowicie nieczytelny dla kierowców ze względu na wyrastające liście zajmujące pobocze i zasłaniające ten znak. Takich sytuacji jest na drodze wiele. Kto i komu da mandat za nieczytelne umieszczanie znaków na drodze?

Tym bardziej, jak nam wiadomo – policja wielokrotnie ustawia tam zakamuflowany radar i ściąga mandaty za przekraczanie prędkości. Pytamy – kiedy ta pułapka przez nich samych zostanie zlikwidowana. Absurd jest większy ponieważ Policja ma siedzibę kilkaset metrów dalej, za tym nieczytelnym znakiem.

Absurd 2.

Zrobiliśmy zdjęcie z bliskiej odległości na poziomie oczu kierowcy. Widać co widać Panowie od mandatów. Jaką prędkością trzeba po tej drodze jechać? Ile i co dolny znak wskazuje? Widać tylko, że jest to coś okrągłego. Każdy praktyk powie, iż w tym miejscu nie wyhamuje się do prędkości wskazanej na znaku ponieważ nie widać go przy dojeździe. Czas zrobić Panowie przeglądy widoczności wszystkich znaków drogowych w Polsce na wszystkich drogach. Wiemy też, iż w niektórych miejscach o znikomej widoczności brakuje znaków wspomagających NASZE bezpieczeństwo jazdy. Zamiast siedzieć za biurkiem – lepiej przewietrzyć mundurek. I patrzeć na wszystkie inne absurdy wlepiając mandaty urzędnikom od indolencji drogowych.

Absurd 3 najważniejszy.

Jeżeli jest to Droga do szkoły – dlaczego jeżdżą po niej samochody, autobusy, ciężarówki, etc.

Widać tu, iż dzieciom małym i dużym nie wolno do szkoły biec szybciej niż 40 km na tej Drodze do szkoły. Jest to prawda oczywista, ponieważ brak jest bezpiecznego chodnika (co widać wyżej) dla dzieci oddzielonego dla bezpieczeństwa od ruchu drogowego. Czas to zmienić i to szybko.

Panowie Policjanci! Oznakowana jest Droga do szkoły !

A gdzie jest DROGA DLA SAMOCHODÓW, które mogą spokojnie i bezpiecznie jeździć w kierunku do miasta W. oraz z miasta W. – mijając Waszą nową placówkę wyspecjalizowaną w nakładaniu mandatów za absurd.

Szczególne podejście naszych Sądów do w/w absurdów opiszemy w późniejszym terminie.

Aktualnie mamy część dokumentacji. Zapraszamy do nadsyłania innych ABSURDÓW na Drodze.

Autor: GazetaBezprawna

Browse

Kalendarz

październik 2021
P W Ś C P S N
« marzec    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kategorie

Linki